Vložil Juraj, 31. Březen 2015 - 9:27

Dobry den pane Lake, poslal jsem mail s vasim vyjadrenim na vedeni naseho spolecenstvi a dnes mi dorazila odpoved:

"Taky umím nakopírovat zákony a poslat je mailem. Najdete je níže. Tyto paragrafy jsou oproti Vašim aspoň použitelné.

Přeji Vám přijemné čtení. Speciálně doporučuji paragraf 1206 Hlasování na Shromáždění. ZoVB již neplatí.

Dále níže najdete vyhlášku 372/2001 Sb. pravidla rozúčtování nákladů na vytápění a poskytování TUV, kterou jistě dobře znáte."

Hlavne me zarazila poznamka, ze ZoVB jiz neplati. Vypada to tak, ze panove z vedeni se rozhodli a dale jiz komunikovat nebudou. Dnes ma prijit na obhlidku bytu firma, ktera bude menit stoupacky a rozvody. Muzete mi prosim poradit, jak muzou vlastnici bytu, kteri o centralni ohrev TUV nemaji zajem, postupovat v souladu se zakonem? Nevadi nam, ze se vymeni stoupacky ani ze se bude montovat rozvod pro centralni TUV. Chceme se vyhnout tomu, aby se montaz centralni TUV neplatila ze spolecneho fondu. Prikladam jeste vysek nasich stanov ohledne hlasovani.

V nasich stanovach se uvadi: 6. Shromáždění je schopné usnášení, jsou-li přítomni vlastníci jednotek, nebo jejich zmocněnci s písemnou plnou mocí, kteří mají většinu hlasů; k přijetí usnesení je zapotřebí nadpoloviční většiny hlasů přítomných vlastníků. 7. Při hlasování je rozhodující velikost spoluvlastnických podílů vlastníků jednotek na společných částech domu; spoluvlastníci jednotky mají postavení vlastníka jednotky. Při rovnosti hlasů nebo nedosáhne-li se potřebné většiny nebo dohody se po dalším objasnění řešeného problému hlasuje znovu. Je-li výsledkem tohoto opětovného hlasování rovnost hlasů, nebo nedosáhne-li se potřebné většiny nebo dohody, rozhoduje na návrh kteréhokoliv vlastníka jednotky soud, Jde-li o důležitou záležitost, může přehlasovaný vlastník jednotky požádat soud, aby o ní rozhodl (§ 11 odst. 3 zákona). 8. K platnosti zvolení členů výboru je zapotřebí, aby na schůzi shromáždění byli přítomni vlastníci jednotek, kteří mají většinu hlasů. Člen výboru je zvolen, hlasuje-li pro něj nadpoloviční většina hlasů všech vlastníků. 9. K přijetí usnesení o věcech, které jsou obsahem prohlášení podle § 4 zákona, o schválení nebo o změně stanov, o uzavření smlouvy o zástavním právu k jednotkám je zapotřebí tříčtvrtinové většiny přítomných hlasů. 10. K přijetí usnesení o změně účelu užívání stavby, o změně stavby, jakož o podstatných změnách týkajících se společných částí domu, je zapotřebí souhlasu všech vlastníků jednotek.

Dekuji za pomoc

BJ

Odpovědět příspěvkem do diskuse

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Tato informace bude zobrazena.
Diskuse je moderovaná - neslušné příspěvky, příspěvky mimo téma apod. mohou být odstraněny.