Povinné "měřiče tepla" - nejlevnější řešení

Vložil lake, 14. Květen 2014 - 11:09 ::

 
Zákon č. č. 406/2000 Sb. ukládá vybavit do konce roku 2014 budovy „přístroji registrujícími dodávku tepelné energie konečným spotřebitelům“.

Tato povinnost však neexistuje, i když je v zákoně uvedena. Je totiž nesplnitelná, neboť povinnost je uložena nesrozumitelným a neurčitým způsobem. Dnes (květen 2014) chybí právní předpis, který by definoval:

  • které přístroje splní požadavek zákona a které nikoliv, a jak se obě skupiny přístrojů od sebe odlišují,
  • kde v budově mají být registrující přístroje osazeny, aby byl splněn požadavek zákona.

Můžete ale splnit požadavek zákona bez větších investic a já vám poradím jak. Registrujícím přístrojem může být jablko: instaluji je na radiátor (položím) a čekám. Tento přístroj bezpochyby registruje dodávku tepelné energie (tím, že se začne sesychat a zmenšovat). Jde tedy o registrující přístroj podle § 7 zákona č. 406/2000 Sb., založený na odpařovacím principu.

Lze porovnat úroveň sesychání přístroje umístěného na radiátoru s jiným přístrojem (etalonem), který byl umístěn jinde v budově v nevytápěné místnosti. Jedná se tedy o tzv. poměrové měření.

Je samozřejmě nutné osadit radiátory registrujícími přístroji shodného typu a provedení, např. Golden Delicious: http://cs.wikipedia.org/…en_Delicious.

Jablka jako registrující přístroje mají tu výhodu, že jsou levná a nepodléhají metrologickému ověření (stejně jako jiné typy indikátorů topných nákladů). Tímto jsem splnil požadavek zákona.

lake

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Odpovědět příspěvkem do diskuse

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Tato informace bude zobrazena.
Diskuse je moderovaná - neslušné příspěvky, příspěvky mimo téma apod. mohou být odstraněny.